Manipulanti

Sector 3, România
Inca nu ti-ai gasit ce anume ti-ai dori sa muncesti? Sau nu ai experienta in niciun un domeniu?
Daca vrei un loc de munca unde poti castiga destul de bine in postul de inceput, iar daca iti place sa muncesti, ai posibilitatea sa avansati intr-o firma cu vechime si stabila.

 Rolul tau este de a manipula si organiza atat materia prima care intra in depozit cat si produsele finite care trebuiesc livrate.
Lucrezi in echipa de 2 persoane pe postul tau de lucru pentru a putea manipula, prelucra si depozita cu usurinta produsele ce se receptioneaza sau se livreaza.

Cerinte:

Cerinte esentiale:

Cunostinte:

Sa intelegi cum sa manipulezi si sa depozitezi panourile de sticla pe fiecare proiect in parte

Aptitudini:

Sa fii apt din punct de vedere fizic pentru manipularea panourilor si profilelor de aluminiu

Disponibil pentru munca repetitiva

Trasaturi:

Dispus la ofort fizic

Organizare minima

Responsabilitati:

Functii esentiale

Sa descarci, manipulezi si sa depozitezi panourile de sticla

·       Depoziteaza panourile pe lucrare

·       Noteaza vizibil numele proiectului si nr panourilor din nr total de panouri

Sa descarci, manipulezi si sa depozitezi profilele de aluminiu si pachetele cu componente

·        Descarci profilele si le depozitezi organizat pe rastelurile lor
·        Daca e nevoie, faci pachete astfel vei asigura o organizare mai buna pe rafturi

Sa manipulezi si sa depozitezi produsele finit in area de depozitere inainte de a fi livrate

·       Manipulezi si depozitezi paletii cu panourile de sticla prelucrate  in area de depozitare

·       Asiguri ca aranjezi astfel incat spatiul de depozitare sa fie optimizat si folosit in totalitate

Sa incarci produsele finite pentru livrare la client

·        Indentifici si incarci produsele finite pentru a fi livrate clientului

·        Te asiguri de incarcarea corespunzatoare atat a panourilor cat si profilul astfel sa nu fie deterioarate la transport

Salarizare:

Detalii Salarizare:

Salariu de baza: 2900 Lei NET ( Bonuri de masa incluse)

Bonusari:

  1. In plus un bonus de 2900 lei/an platit in 2 transe: In August si in Decembre

  2. Craciun si Paste: Bonuri de masa cadou in valoare de 150 de lei

  3. Decontare transport

  4. 300 de lei bonus: prima pentru ziua de naștere pentru a iti petrece ziua de nastere de familia/prietenii

  5. Zile libere nationale - respectate

  6. 21 de zile de concediu platit /an

  7. Alte beneficii: activitiati lunare impreuna cu colegii, gratar facut la firma pentru sarbatoriti

Program de lucru:

De Luni- Joi: 07:30 - 17:00

Pauze incluse in programul de munca:

09:30 - 09:45 (15 min) - Pauza cafea
12:30 - 13:30 (1 ora) - Pauza de masa
15:30 - 15:40 (10 min) –Pauza Cafea

Vineri: 07:30 - 15:00

Cariera ta in firma Valedo:

Acest post de lucru face parte din primul nivel de salarizare.

Fiecare nivel de salarizare are o serie de posturi in care poti avansa, fiecare post cu importanta sa, responsabilitatile sale dar si salariu diferentiat pentru fiecare post. Totul depinde de tine, ambitia ta, dar si performanta de care poti da dovada.

Mai jos poti vedea ordinea avansarilor in post pentru departamentul de productie:

  1. Manipulator
    Confectioner : Lipire Banda
  2. Confectioner: Debitare profil sticla
    Confectioner: Asamblare profil sticla
    Confectioner: Asamblare sine glisare
    Confectioner: Lipire Panouri Sticla
  3. Confectioner: Debitare sina glisare
    Confectioner: Prelucrare CNC
    Responsabil receptii / livrare + CTC
  4. Responsabil general productie