Gestionar Receptii Livrari & Controlul Calitatii

Sector 3, România

Îți place să planifici, ești atent și știi să organizezi o echipă? S-ar putea ca tu să fii noul nostru gestionar recepții livrări & controlul calității!

Rolul tău este unul cheie în echipa noastră. Tu ești cel care vei verifica cu atenție materia primă venită de la funizor astfel încât aceasta să fie în parametrii optimi și conform documentelor de însoțire a mărfii. De asemenea, tu vei verifica calitatea fiecărui proiect ce va ieși din atelierul nostru și vei furniza documentele de însoțire.

Pentru toate acestea, vei avea în subordine o echipă formată din 2 - 4 colegi ce te vor ajuta să îți desfășori activitatea.

Cerințe:

 CUNOȘTINȚE NECESARE:

  • Cunoştinţe de operare PC   (MS Office)
  • Cunoştinţe operaţiuni import/export şi vamale
  • Cunoştinţe de contabilitate primară
  • Cunoştinţe de legislatie gestiune stocuri

APTITUDINI ȘI DEPRINDERI NECESARE:

  • Aptitudine generală de învățare
  • Aptitudini de comunicare
  • Aptitudini de calcul
  • Aptitudinea de a lucra cu documente
  • Respectarea instrucțiunilor orale și scrise
  • Abilitatea de a lua decizii

CERINȚE PENTRU EXERCITARE:

  • Inteligență
  • Integritate fizică
  • Atenție concentrată și distributivă
  • Initiațivă
  • Memorie vizuală
  • Spirit organizatoric
  • Capacitate de a lucra cu oamenii
  • Rezistență mare la stres
  • Punctualitate
  • Fără antecedente penale
  • Permis cat. B

Responsabilități:

Recepție

  • Asigură gestiunea fizică a stocului de marfă
  • Păstrează documentele justificative legate de stocuri
  • Efectuează lunar inventarul stocului de marfă
  • Supraveghează activ operaţiunile de încărcare/descărcare a mărfii la/din depozitul firmei
  • Raportează superiorului ierarhic orice neconcordanţă între stocul fizic şi cel scriptic
  • Introduce marfa în stoc în baza documentelor de intrare
  • Efectuează recepţia fizică a mărfii la intrarea în depozitul firmei
  • Raportează superiorului ierarhic diferenţele între marfa fizică şi cea scriptică apărute la recepţia mărfii
  • Verifică documentele vamale şi semnalează eventualele neconcordanţe
  • Raportează lunar rezultatele activităţii de gestiune a stocului
  • Utilizează eficient spaţiul de depozitare a mărfurilor

Controlul Calității

  • Menține standardele calității în companie la:
  1. Recepția mărfii în stoc:
    - La recepția materialelor prime din aluminiu
    - La recepția produselor din plastic (componente)și la recepția panourilor de sticlă
  2. Producția sistemelor:
    - Se asigură de faptul că materia prima utilizată în fabricarea sistemelor este privată de defecte și/sau erori de producție
  3. Depozitarea sistemelor complet fabricate
    - Se asigură că sistemele finalizate sunt depozitate corect și ferite de orice risc care ar putea deteriora produsul.
  4.  Expediază/recepționează marfa către/de la vopsitorie
    - Ambalează și securizează marfa in vederea livrarii
    - Intocmeste necesarul de materiale folosite pentru expeditia marfii

    - Receptioneaza marfa Venita de la vopsitorie
    - Transmite catre superiorul ierarhic neconformitatea privind receptiile de marfa

    - Returneaza marfa neconforma si comunica cu furnizorul despre neconcordante sau defecte.
    - Urmareste retururile de sticla,profile sau componente sa se receptioneze in termen.

Transferul mărfurilor

  • Efectuează transferul de marfă din depozit/locația de depozitare către producție
  • Asigură stocul necesar săptămânal pentru producție în concordanță cu spațiul alocat pentru acesta

Livrare

  • Menține legătura cu partenerii având în vedere situația livărilor efectuate
  • Urmărește comenzile pregătite de livrare și organizează livrarea sau ridicarea acestora de la fabrica
  • Menține legătura cu partenerii obtinând feedback de la parteneri
  • Se asigură că marfa livrată este ambalată corespunzător
  • Se asigură că, în ceea ce privește comenzile pregătite de livrare, acestea sunt complete și nu există defecte sau lipsuri
  • Se asigură că mașina angajată de către partener pentru ridicarea comenzii este echipată pentru transport, iar în caz contrar îl informează pe acesta și cere confirmarea încărcării pe mail

Salarizare:

Detalii salarizare:

Salariu de baza: 3400 lei NET + 400 lei bonuri de masă = 3800 lei NET

Bonusuri și beneficii:

  1. În plus față de salariu, un bonus de 3400 lei/an plătit în 2 tranșe: 1700 lei în August, înainte de vacanța de vară,  pentru a te bucura cum se cuvine de concediu, și 1700 lei în Decembrie, înainte de Sărbători, pentru a putea cumpăra cadourile dorite

  2. Cadou de Crăciun și Paște: bonuri de masă cadou în valoare de 150 de lei

  3. Decontare transport în valoare de 80 lei (abonament transport în comun sau carburant, dacă vii la muncă cu mașina ta)

  4. 300 de lei bonus: cadoul nostru pentru ziua ta de naștere, pentru a-ți petrece ziua alături de familie / prieteni

  5. Zile libere naționale - respectate

  6. 21 de zile de concediu plătit /an, împărțit în două tranșe: concediu de vară din august și concediu de Sărbătorile de Iarnă

  7. Alte beneficii: activități lunare împreună cu colegii, grătar făcut la firma pentru sărbătoriți

  8. Plata salariului se face prin bancă (avans și lichidare), fără întârziere!

Program de lucru:

Nu se lucrează în ture!

De Luni- Joi: 07:30 - 17:00

Pauze incluse în programul de muncă și respectate:

09:30 - 09:45 (15 min) - Pauza cafea
12:30 - 13:30 (1 ora) - Pauza de masa
15:30 - 15:40 (10 min) – Pauza Cafea

Vineri: 07:30 - 15:00
Pauze incluse în programul de muncă:

Cariera ta în firma Valedo:

Acest post de lucru face parte din al treilea nivel de salarizare.

Fiecare nivel de salarizare are o serie de posturi în care poți avansa, fiecare post cu importanța sa, responsabilitatile sale dar și salariu diferențiat pentru fiecare post. Totul depinde de tine, ambiția ta, dar și performanța de care poți da dovadă.

Mai jos poți vedea ordinea avansarilor în post pentru departamentul de producție:

  1. Manipulant
    Confecționer: Lipire bandă
  2. Confecționer: Debitare profil sticlă
    Confecționer: Asamblare profil sticlă
    Confecționer: Asamblare șine glisare
    Confecționer: Lipire panouri Sticlă
  3. Confecționer: Debitare șină glisare
    Confecționer: Prelucrare CNC
    Responsabil recepții / livrare
  4. Responsabil general producție