Confectioner- Prelucrare CNC

Popesti-Leordeni, România
Confectioner pe linia de productie a panourilor.

Confectioner pe linia de producție a sinelor de glisare
Rolul tau este de a opera utilajul CNC de gaurit si frezat pentru a alinia gaurile inferioare cu cele superiore, si de a freza decupajele Oferi un efort fizic redus si ai nevoie de un grad mediu de atentie si responsabilitati

Cerinte:

        Cerinte esentiale:

     Cunostinte:

Capacitate de intelegere si calcul manual- Sa poate decide cand sunt necesare anumite frezaje si cand nu, pentru proiectele atipice

Vizualizare Spatiala- Sa poata vizualiza proiectul in spatiu  si sa inteleaga orientarea panourilor
Sa opereze CNC-ul

Atentie la cifre si operatii- sa nu se introduca dimensiuni gresite de la o operatie la alta

    Aptitudini fizice:

Apt  fizic – de a manipula pofilele de sticla

Manipularea flexului pentru decupajele manuale

    Trasaturi :

Organizat–sa organizeze profilele folosite si nefolosite inapoi pe raft exact in raftul lor

Responsabilitati:

1.      Functii Esentiale

Identifica profilele de pe raftul tampon depozitate in functie de lucrare

·        Se asigura ca a inteles lucrarea, daca nu sa intrebe responsabilul

·        Preia de pe raftul tampon profilul si declipseaza sau aranjeaza pe tip de profil inainte de prelucrare

Introduce datele de operare in cnc sa prelucreze profilul

·        Se asigura ca pistoanele(menghinele ) sunt curatate inainte de fiecare operatie

·        Introduce corect in functie de operatie cotele de prelucrare

·        Asigura prinderea profilului in menghinele pneumatice fara sa zgarie profilul cu spanul ramas pe menghine (pistoane)

·        Prelucreaza profilul specific operatiei ( gaurire/drenaj/decupaj)

Verificare vizuala a alinierii gaurilor/decupajelor

·        Se asigura ca gaurile si decupajele sunt aliniate( profil superior cu inferior)

·        Verifica pentru cazurile unde sensurile de glisare sunt de la mijloc inspre capete ca exista gaura de prindere si la jumatate ( distanta dintre gauri este constanta/asemenatoare)

Depozitarea profilelor per lucrare

·        Se asigura ca toate profilele sunt aranjate si depozitate per lucrare asa cum sunt notate

Salarizare:

     Detalii Salarizare:

Salariu de baza: 3900 Lei NET ( Bonuri de masa incluse)

Bonusari:

  1. In plus un bonus de 3700 lei/an platit in 2 rate : In August si in Decembre

  2. Craciun si paste: Bonuri de masa cadou in valoare de 150 de lei

  3. Decontare transport

  4. 300 de lei bonus/prima pentru ziua de naștere pentru a iti petrece ziua de nastere de familia/prietenii

  5. Zile libere nationale - respectate

  6. 21 de zile de concediu platit /an

  7. Alte beneficii: activitiati lunare impreuna cu colegii, gratar facut la firma pentru sarbatoriti

Program de lucru:

De Luni- Joi: 07:30 - 17:00

Pauze incluse in programul de munca:
09:30 - 09:45 (15 min) - Pauza cafea
12:30 - 13:30 (1 ora) - Pauza de masa
15:30 - 15:40 (10 min) –Pauza Cafea
 Vineri: 07:30 - 15:00

Cariera ta in firma Valedo:

Acest post de lucru face parte din al3lea nivel de salarizare,postul nr 1

    Fiecare nivel de salarizare are o serie de posturi in care poti avansa, fiecare post cu importanta sa, responsabilitatile sale dar si salariu diferentiat pentru fiecare post. Totul depinde de tine, ambitia ta, dar si performanta de care poti da dovada

Mai jos poti vedea ordinea avansarilor in post pentru departamentul de productie:

  1. Manipulator
    Confectioner : Lipire Banda
  2. Confectioner: Debitare profil sticla
    Confectioner: Asamblare profil sticla
    Confectioner: Asamblare sine glisare
    Confectioner: Lipire Panouri Sticla
  3. Confectioner: Debitare sina glisare
    Confectioner: Prelucrare CNC
    Responsabil receptii / livrare + CTC
  4. Responsabil general productie