Confectioner- Lipire Panouri Glisante

Sector 3, România
Confectioner pe linia de productie a panourilor.
  Confectioner pe linia de productie a sinelor de glisare.
Rolul tau este de a asambla componentele pe sinele asigurandu-te ca intelegi in totalitate schita proiectului pentru sensurile de glisare , astfel sa se poata efectua montajul cu toate componentele necesare deja instalate Oferi un efort fizic mediu si ai nevoie de un grad ridicat de atentie si responsabilitati

Cerinte:

        Cerinte esentiale:

Cunostinte:

Capacitate de intelegere - Sa poate intelege sensurile si deschiderile proiectului

Vizualizare Spatiala- Sa poata vizualiza proiectul in spatiu  si sa inteleaga orientarea panourilor

Aptitudini fizice:

Apt  fizic – de a manipula panourile de sticla

Vedere foarte buna- Pentru a citi corect ruleta
Indemanare genarala- pentru a aplica silicon

Trasaturi :

Perfectionist: NU accepta marja de eroare sau diagonale inegale

OrganizatSe asigura ca depozitarea panourilor este intr-o zona in care NU se circula

Responsabilitati:

1.      Functii Esentiale

Identificarea sticlelor in functie de lucrari si aranjarea in functie de sectiune

·        Se incepe cu lucrarea pentru care ai toata sticla in functie de vechime

·        Se aranjeaza sticlele pe dimensiuni, in functie de sectiune si se verifica vizual calitatea sticlei

·        Se tine cont de decupajele hota/manere/clante , si aliniaza-le conform proiect ( daca nu intelegi unde vine un decupaj, vorbesti cu responsabilul de productie)

Identificarea profilelor de sticla tinand cont de culoare, sensuri si deschideri

·       Manipuleaza cu atentie si pe rand profilele de sticla , astfel sa nu se zgarie intre ele ( NU se iau 10 profile deodata)

·        Se asigura ca dimensiunea la care e taiat profilul de sticla este conforma cu sticla (daca nu este conforma, se ajusteaza debitarea profilului . dar se si instiinteaza  responsabilul de productie)

·        Aranjeaza corect profilele de sticla in functie de sensul de glisare si deschideri

 Sa puna silicon si sa introduca cota de lipire in masina

·        Se asigura ca a pus cantitatea corecta de silicon

·        Introduce corect in masina de lipit cota de lipire si nr de panouri

Sa verifice diagonalele si sa depoziteze panourile

·        Se asigura ca cota de lipire este corecta iar diagonalele sunt egale

·        Manipuleaza panourile astfel incat sa se asigure ca nu misca profilul de sticla abia lipit

·        Se asigura ca depozitarea panourilor este intr-o zona in care NU se circula

Salarizare:

     Detalii Salarizare:

Salariu de baza: 3400 Lei NET ( Bonuri de masa incluse)

Bonusari:

  1. In plus un bonus de 3200 lei/an platit in 2 rate : In August si in Decembre

  2. Craciun si paste: Bonuri de masa cadou in valoare de 150 de lei

  3. Decontare transport

  4. 300 de lei bonus/prima pentru ziua de naștere pentru a iti petrece ziua de nastere de familia/prietenii

  5. Zile libere nationale - respectate

  6. 21 de zile de concediu platit /an

  7. Alte beneficii: activitiati lunare impreuna cu colegii, gratar facut la firma pentru sarbatoriti

Program de lucru:

De Luni- Joi: 07:30 - 17:00

Pauze incluse in programul de munca:
09:30 - 09:45 (15 min) - Pauza cafea
12:30 - 13:30 (1 ora) - Pauza de masa
15:30 - 15:40 (10 min) –Pauza Cafea
 Vineri: 07:30 - 15:00

Cariera ta in firma Valedo:

Acest post de lucru face parte din al2lea nivel de salarizare,postul nr 4

    Fiecare nivel de salarizare are o serie de posturi in care poti avansa, fiecare post cu importanta sa, responsabilitatile sale dar si salariu diferentiat pentru fiecare post. Totul depinde de tine, ambitia ta, dar si performanta de care poti da dovada

Mai jos poti vedea ordinea avansarilor in post pentru departamentul de productie:

  1. Manipulator
    Confectioner : Lipire Banda
  2. Confectioner: Debitare profil sticla
    Confectioner: Asamblare profil sticla
    Confectioner: Asamblare sine glisare
    Confectioner: Lipire Panouri Sticla
  3. Confectioner: Debitare sina glisare
    Confectioner: Prelucrare CNC
    Responsabil receptii / livrare + CTC
  4. Responsabil general productie