Confectioner- Debitare Sina Glisare

Sector 3, România
Confectioner pe linia de productie a panourilor.
Confectioner pe linia de productie a sinelor de glisare
Rolul tau este de a intelege lucrarea ( proiectul) inainte de a incepe fluxul de productie asigurand folosirea profilelor corecte, fara defecte si pe culoarea specifica proiectului si de a debita sinele de glisare Oferi un efort fizic mediu si ai nevoie de un grad ridicat de atentie si responsabilitati

Cerinte:

        Cerinte esentiale:

 Cunostinte:

Capacitate de intelegere - Sa poate intelege sensurile si deschiderile proiectului

Vizualizare Spatiala- Sa poata vizualiza proiectul in spatiu  si sa inteleaga orientarea panourilor
Sa opereze masina de taiat

Sa calculeze si sa optimizeze- astfel sa reduca pierderile

    Aptitudini fizice:

Apt  fizic – de a manipula pofilele de sticla

Vedere foarte buna

    Trasaturi :

Perfectionist:

Organizat–sa organizeze profilele folosite si nefolosite inapoi pe raft exact in raftul lor

Responsabilitati:

1.      Functii Esentiale

Identifica profilele in functie de lucrare si culoare

·        Sa se asigure ca a inteles lucrarea, daca nu sa intrebe responsabilul

·        Sa se asigura ca a identificat correct profil

Verifica calitatea profilelor inainte de taiere

·        Sa se asigure ca profilele nu sunt zgariate sau lovite

·        Daca sunt lovite (maxim 1 m) dar se poate folosi parte din profile, le folosim( adica sa aruncam maxim 1 metru dintr-un profil de 6 m)

·        Daca este zgariat mai mult de un metru , le impachetam in folie pentru a fi revopsit si anuntam responsabilul sa le preia

·        Sa fie atent cu manipularea profilelor ca sa nu le zgarie  sau sa le loveasca

Masoara si taie profilele

·        Masurarea cu exactitate inainte de a taia, masoara de 2 ori si taie odata

·        Optimizeaza taierea astfel incat restul de profil ramas pentru a fi reciclat sa fie mai putin de 1 m

·        Se asigura ca taierea este fara span si calitativa

Noteaza si Aranjeaza profilele pe standul urmatorului punct de lucru

·        Dupa taiere noteaza profilele cu numele de referinta a lucrarii

·        Le aranjeaza cu atentie,  per lucrare , pe stand pentru urmatorul punct de lucru

Depozitarea profilelor in siguranta la schimbarea lucrarii

·        Sa se asigure ca profilul ramas are folie de protectie inainte de a fi depozitat inapoi in raft, daca nu are sa infolieze profilul

·        Sa depoziteze profilele ramase exact inapoi in raftul lui

·        Sa se asigure ca este depozitat in siguranta astfel sa nu cada sau sa fie lovit atunci cand manipulam alte profile

Salarizare:

     Detalii Salarizare:

Salariu de baza: 3900 Lei NET ( Bonuri de masa incluse)

Bonusari:

  1. In plus un bonus de 3700 lei/an platit in 2 rate : In August si in Decembre

  2. Craciun si paste: Bonuri de masa cadou in valoare de 150 de lei

  3. Decontare transport

  4. 300 de lei bonus/prima pentru ziua de naștere pentru a iti petrece ziua de nastere de familia/prietenii

  5. Zile libere nationale - respectate

  6. 21 de zile de concediu platit /an

  7. Alte beneficii: activitiati lunare impreuna cu colegii, gratar facut la firma pentru sarbatoriti

Program de lucru:

De Luni- Joi: 07:30 - 17:00

Pauze incluse in programul de munca:
09:30 - 09:45 (15 min) - Pauza cafea
12:30 - 13:30 (1 ora) - Pauza de masa
15:30 - 15:40 (10 min) –Pauza Cafea
 Vineri: 07:30 - 15:00

Cariera ta in firma Valedo:

Acest post de lucru face parte din al3lea nivel de salarizare,postul nr 1

    Fiecare nivel de salarizare are o serie de posturi in care poti avansa, fiecare post cu importanta sa, responsabilitatile sale dar si salariu diferentiat pentru fiecare post. Totul depinde de tine, ambitia ta, dar si performanta de care poti da dovada

Mai jos poti vedea ordinea avansarilor in post pentru departamentul de productie:

  1. Manipulator
    Confectioner : Lipire Banda
  2. Confectioner: Debitare profil sticla
    Confectioner: Asamblare profil sticla
    Confectioner: Asamblare sine glisare
    Confectioner: Lipire Panouri Sticla
  3. Confectioner: Debitare sina glisare
    Confectioner: Prelucrare CNC
    Responsabil receptii / livrare + CTC
  4. Responsabil general productie