Confectioner- Debitare profile Sticla

Sector 3, România
Confectioner pe linia de productie a panourilor.
    Rolul de a debita profil de sticla, fiind primul punct de lucru pe linia de productie trebuie sa te asiguri ca identificare corecta tipul si culoarea profilului de debitat, astfel asiguri ca introducere pe fluxul de productie produs corect.
Oferi un efort fizic scazut si ai nevoie de un grad mediu de atentie si responsabilitate

Cerinte:

Cerinte esentiale:

    Cunostinte:

Sa intelegi o foaie de lucru pentru a identifica sistemul ce trebuie debitat, tipul si culoarea profilelor

Sa stie sa masoare cu precizie- Sa fie atent si sa calibreze masina de taiat si sa masoare cu atentie cotele perfect

Sa stie sa folosesti utilajul de debitat

    Aptitudini:

Sa fii apt din punct de vedere fizic pentru manipularea profilelor

Atentie ridicata- pentru a taia corect dimensiunile necesare

    Trasaturi:

Organizat- pentru a depozite profilele nedebitate inapoi pe rafturile lor, in functie de tip si culoare

Atent la detalii- calitatea profilul debitat, dimensiunile - etc

Responsabilitati:

1.      Functii Esentiale

Identifica profilele in functie de lucrare si culoare

·        Se asigura ca a inteles lucrarea, daca nu sa intrebe responsabilul

·        Se  asigura ca a identificat corect profilul in functie de culoare dar si de grosimea sticlei

Verifica calitatea profilelor inainte de taiere

·        Se asigura ca profilele nu sunt zgariate sau lovite

·        Daca sunt lovite (maxim 60 centimetri) dar se poate folosi parte din profil, il folosim( adica sa aruncam maxim 60 cm  dintr-un profil de 6 m)

·        Daca este zgariat mai mult,taiem ce putem folosi iar diferenta impachetam in folie pentru a fi revopsit si anuntam responsabilul sa le preia

·        Sa fie atent cu manipularea profilelor ca sa nu le zgarie  sau sa le loveasca

Masoara si taie profilele

·        Masoara cu exactitate inainte de a taia, masoara de 2 ori si taie odata

·        Se asigura ca taierea este fara span, calitativa si PRECISA

Noteaza si Aranjeaza profilele pe rafturile pentru profilele de sticla

·        Dupa taiere noteaza profilele cu nr sectiunii si nr panoului

·        Le aranjeaza cu atentie, numerotand de la stanga la dreapta

Depozitarea profilelor in siguranta la schimbarea lucrarii

·        Se asigura ca profilul ramas are folie de protectie inainte de a fi depozitat inapoi in raft, daca nu are sa infolieze profilul

·        Sa depoziteze profilele ramase exact inapoi in raftul lui

·        Se asigura ca este depozitat in siguranta astfel incat sa nu cada sau sa fie lovit atunci cand manipulam alte profile

Salarizare:

     Detalii Salarizare:

Salariu de baza: 3400 Lei NET ( Bonuri de masa incluse)

Bonusari:

  1. In plus un bonus de 3200 lei/an platit in 2 rate : In August si in Decembre

  2. Craciun si paste: Bonuri de masa cadou in valoare de 150 de lei

  3. Decontare transport

  4. 300 de lei bonus/prima pentru ziua de naștere pentru a iti petrece ziua de nastere de familia/prietenii

  5. Zile libere nationale - respectate

  6. 21 de zile de concediu platit /an

  7. Alte beneficii: activitiati lunare impreuna cu colegii, gratar facut la firma pentru sarbatoriti

Program de lucru:

De Luni- Joi: 07:30 - 17:00

Pauze incluse in programul de munca:
09:30 - 09:45 (15 min) - Pauza cafea
12:30 - 13:30 (1 ora) - Pauza de masa
15:30 - 15:40 (10 min) –Pauza Cafea
 Vineri: 07:30 - 15:00

Cariera ta in firma Valedo:

Acest post de lucru face parte din primul nivel de salarizare,postul nr 2

    Fiecare nivel de salarizare are o serie de posturi in care poti avansa, fiecare post cu importanta sa, responsabilitatile sale dar si salariu diferentiat pentru fiecare post. Totul depinde de tine, ambitia ta, dar si performanta de care poti da dovada

Mai jos poti vedea ordinea avansarilor in post pentru departamentul de productie:

  1. Manipulator
    Confectioner : Lipire Banda
  2. Confectioner: Debitare profil sticla
    Confectioner: Asamblare profil sticla
    Confectioner: Asamblare sine glisare
    Confectioner: Lipire Panouri Sticla
  3. Confectioner: Debitare sina glisare
    Confectioner: Prelucrare CNC
    Responsabil receptii / livrare + CTC
  4. Responsabil general productie